Silver Protect – nowoczesny materac

Choć może się wydawać, że w materacach do spania wymyślono już właściwie wszystko, okazuje się, że wcale tak nie jest. Cały czas pojawiają się nowe i bardzo ciekawe rozwiązania. Zaczynając od drobnych udoskonaleń, jak bardziej sprężyste pianki, a na plastikowych sprężynach kończąc.

Jednym z takich nowatorskich rozwiązań jest materac Silver Protect od Comforteo. Nowoczesny materac dla alergików ale również świetny wybór dla tych użytkowników, którzy cenią sobie właściwości prozdrowotne przedmiotów codziennego użytku. Kluczową rolę w jego strukturze odgrywa pianka Gelax, łącząca właściwości żelu, pianki wysokoelastycznej i pianki termoelastycznej.

Jedną z warstw materaca tworzy również wkład ze sprężyn kieszeniowych (ok. 260 sprężyn na m2). Antyalergiczne właściwości uzyskane zostały nie tylko dzięki przewiewności samej pianki Gelax, ale również dzięki moletowaniu poszczególnych warstw materaca, co również zwiększa jego przewiewność. Na szczególną uwagę zasługuje pokrowiec Silver, zawierający jony srebra – tak, tak, brzmi to trochę kosmicznie, ale dzięki temu materac ma właściwości antybakteryjne. Obwód pokrowca to siatka 3d, w mojej opinii całkiem ładna.