Lifestyle 

Plac zabaw po męsku cz. 2

klatremast

I znów piątek, i znów nie wiesz co ze sobą zrobić pomiędzy Twoją J., która bezskutecznie usiłuje od Ciebie wyciągnąć jakieś opinie na temat tego w jakiej sukience widziałbyś ją na weselu, a kompem, bo obejrzałeś już wszystko, totalnie wszystko a zostały same te pomyłkowe seriale, gdzie facetom najprawdopodobniej doskwierają spodnie rurki albo nawet brak chromosomu Y w genomie. Czas zebrać ekipę, i ruszyć się z domu. Jak najszybciej i jak najdalej. Nie, nie powiem YOLO, zostańmy przy Born To Be Wild. Oto kolejne miejscówki, gdzie czeka przygoda!

Klatremast, Ry, Dania

Zapomnij o ściankach wspinaczkowych. Na Ciebie i twoją paczkę czeka prawdziwe wyzwanie. Co powiecie na wspinaczkę 35 m nad poziom ziemi? Brzmi nieźle? Pod duńskim miasteczkiem Ry znajdziecie maszt wspinaczkowy o tej właśnie wysokości. Rekord czasu wspinaczki to 2min 2s, ale śmiało możecie próbować go pobić. Poza tym, to nie jest kolejna ścianka w kolejnym fitness centre. Za free (prawie za free, wspinaczka 700zł) masz kontakt z naturą, bo Klatremast znajduje się dobry kawałek od centrum Ry. Blisko stąd też do Aarhus, a tam jak macie ochotę to możecie odwiedzić miejscowe muzeum archeologiczne Moesgaard, prezentujące m.in. świetnie zakonserwowane zwłoki tzw. bog people, bagiennych ludzi. A później udać się na piwko lub osiem do jednego ze studenckich klubów w centrum miasta.

Muzeum Zimnej Wojny w Żmudzkim Parku Narodowym, Płótele, Litwa

Muzeum znajduje się na terenie supertajnej niegdyś radzieckiej bazy pocisków atomowych, która powstała na potrzeby Zimnej Wojny i działała w latach 1963-78. Błonia ponownie udostępniono zwiedzającym w roku 2012, a główną atrakcją jest możliwość wejścia do silosu i stanięcia w miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się najprawdziwsza na świecie głowica atomowa R-12, szerzej znana jako SS-4 wg oznaczeń NATO. Chętnym polecamy także spacer po innych schronach i pozostałościach baz militarnych, których na terenie całego Żmudzkiego Parku Narodowego znajduje się całkiem sporo, na przykład nieopodal Kłapejdy, Kowna albo Wilna. Wejście na teren muzeum kosztuje 17zł, co już samo w sobie jest dla każdej ekipy mocnym argumentem za.

Related posts

Leave a Comment