Motoryzacja 

Lexus LFA na sprzedaż w Polsce! Chętni?

lexus lfa

Lexus LFA to prawdziwy biały kruk wśród fanów motoryzacji. Wyobraź sobie tylko, że stajesz się właścicielem auta, którego na całym świecie wyprodukowano tylko 500 egzemplarzy. Aha, żeby było zabawniej, to na rynek europejski trafiło ich tylko 40, a do polski 2. Teraz, jeżeli jesteś szczęśliwcem dysponującym odpowiednią sumą gotówki, to zapraszam do Krakowa, gdzie auto wkrótce będzie licytowane w tamtejszym salonie marki.

Na początek jednak wyjaśnijmy sobie pewną sprawę. To nie jest tylko super ekskluzywne auto z edycji limitowanej, jak perfumy, o nie. LFA to o wiele więcej. Jeżeli coś mówi ci słowo customizable, albo po polsku spersonalizowany, to już jesteśmy prawie w domu. Pokrótce, chodzi o to, że właściwie żaden egzemplarz nie jest taki sam, jak jego rodzeństwo, bo każdy powstał na zamówienie i został zbudowany zgodnie z listą życzeń jego nabywcy. Model licytowany w Krakowie ma czerwoną, metalizowaną karoserię, do której dodano ciemnografitowe felgi oraz widoczne nieco z zewnątrz czerwone zaciski hamulcowe. Wnętrze auta utrzymane jest natomiast w tonacji czarno-brązowej, z elementami z brązową, skórzaną tapicerką oraz czarnym, aksamitnym sufitem. Kolejnym awangardowym akcentem, nadającym autu indywidualistycznego sznytu jest czerwona nitka, którą przeszyta jest tapicerka.

To motoryzacyjne cudo zostało w Polsce zarejestrowane w roku 2012. Co ciekawe, właściciel chyba nie był monogamistą, bo ma niecałe 5663 km przebiegu. Ale, to nie ma znaczenia. Pewnie jakiś milioner już wkrótce na tym skorzysta. Też bym się cieszył, więcej byłbym wniebowzięty, jakbym jeździł takim luksusowym autkiem z 10-cylindrowym silnikiem o pojemności 4.8l, o mocy 560 KM i 3,7 s do setki. A Wy?

Related posts

Leave a Comment